Українська Русский English
Відпочинок в УкраїніВідпочинок в УкраїніЧернівецькаВідпочинок в ЧернівцяхМузей Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту

Музей Чернівецький обласний музей народної архітектури та побуту

Московської Олімпіади, 38б, Чернівці, Чернівецька область
string(18) "+38 (0372)90 70 73"
+38 (0372)90 70 73
string(13) "094-99-19-073"
, 094-99-19-073
myzeunap@mail.ru
Архітектурно - природний комплекс музею розташований на північно-східній околиці м.Чернівці. Ідея створення подібної установи висувалася ще в 1906 р. на зборах наукового товариства в м. Зальцбург (Австрія), де було повідомлено про плани його спорудження.У випадку втілення в життя цього задуму на Україні з'явився б перший музей просто неба етнографічного профілю. Проте лише постановою Ради Міністрів УРСР від 19 липня 1977 р. було прийнято рішення про його створення.
Форпроект (попередній проект) був розроблений Чернівецьким філіалом інституту «Діпроцивільпромбуд» (архітектор Г.Плегуца). Детальним проектуванням займалися архітектори музею.
Нині діюча експозиція складається з двох архітектурно-етнографічних зон – «Хотинщина» та «Західне Подністров’я» (9,3790 га). Планується спорудження ще двох - «Гуцульщина», «Прикарпаття» (6,4559 га) та археологічного сектора давньої Буковини.
В музеї представлено понад 35 архітектурних експонатів – характерних зразків народного зодчества другої половини 18 – першої половини 20 ст. Серед них - житлові та господарські споруди (хати, комори, кошниці, карники, курники, стайня, стодола тощо), виробничі та громадські споруди (вітряки, кузня, корчма, сільська управа, церква, дзвіниця). Архітектурні пам’ятки доповнені традиційними інтер’єрами. У музеї відтворено також напівземлянку 8 ст. (старослов’янське житло) – перший археологічний об’єкт.
Фондові зібрання музею нараховують понад 8 тис. одиниць зберігання: землеробська техніка, знаряддя праці, побутові речі, народний одяг, тканини, вироби з дерева, металу і глини, музичні інструменти, предмети культу, книги та ін. З них близько 2 тис. представлено в інтер’єрах будівель.
Музей підтримує розвиток народних промислів та ремесел на Буковині, активно сприяє відродженню та збереженню традиційних звичаїв та обрядів.
До Ваших послуг:
- оглядові та тематичні екскурсії;
- театралізована тематична екскурсія «Традиційна буковинська кухня» з куштуванням народних страв;
- стаціонарні та пересувні тематичні виставки з фондових колекцій;
- фото та відеозйомки театралізованого обряду традиційного буковинського весілля;
- сучасний весільний обряд;
- фото та відеозйомки молодят;
- фольклорно-етнографічні свята, фестивалі;
- відпочинок в рекреаційних зонах музею.

Відгуки відпочивавший та рейтинг

Додати ваш відгук
Загальна оцінка 5/5
Територія:
Сервіс, персонал:
Пляж, море, басейн:
Умови для дітей:
Номер:
Харчування, ресторан:
Розваги:
Загальна оцінка 5/5
Територія:
Сервіс, персонал:
Пляж, море, басейн:
Умови для дітей:
Номер:
Харчування, ресторан:
Розваги:

Очень хороший музей. Были там всей семьей. Отличный экскурсовод. Советую всем поехать посмотреть.


Додати ваш відгук
Переглядів: 12090